Večerní šaty jsou IN! Vyberte si ty pravé podle typu postavy

Šaty přesně pro Vás

Večerní šaty jsou IN! Vyberte si ty pravé podle typu postavy

Každá žena touží po tom být krásná, ale každá jsme naprosto jiná a unikátní a stejně tak je to i s našimi postavami. Večerní šaty, které sluší jedné ženě, nemusí slušet i jiné. Proto je velice důležité si umět vybrat vhodné večerní šaty podle typu naší postavy. Není na tom totiž vůbec nic složitého.

Prvním typem postavy je „Y“. Ženy s touto postavou se vyznačují plochým zadečkem, velice štíhlým tělem, avšak větším poprsím. Pokud se pyšníte touto postavou, měla byste si vybírat večerní šaty spíše s otevřeným dekoltem nežli šaty uzavřené. Nemusíte se vůbec bát odhalit své vnady. Díky otevřenému dekoltu se budete cítit velice žensky a večerní šaty vám budou perfektně padnout. Je lépe volit šaty delší nebo úplně dlouhé.

Dalším typem ženské postavy je „X“. Postava tohoto typu je naprosto souměrná a dalo by se říci, že ji lze považovat za ideál. Pokud se můžete pochlubit touto postavou, bude pro vás výběr vhodných večerních šatů jednodušší. Váš pas je ve srovnání se zbytkem těla velice útlý, a proto se ho nebojte zvýraznit. Ideální je volit takové večerní šaty, které můžete doplnit barevně sladěným páskem. Abyste co nejvíce podtrhla svou ženskost, vybírejte si šaty spíše jednobarevné nebo pouze s jemným zdobením. Krásná budete jak v koktejlkách, tak i v šatech delšího střihu.

Dalším a velice častým typem je takzvaná „hrušková postava“. Vyznačuje se zejména rozšířenými boky a také širšími stehny. U tohoto typu postavy je vhodnější vybírat večerní šaty volnějšího střihu a zdobnější v oblasti dekoltu. Snažte se vybrat takové šaty, které příliš nezvýrazňují pas, toho lze docílit koupí šatů, které mají pas snížený. Nejideálnější pro vás budou šaty dlouhé, ale pokud jste odvážná a ráda odhalíte své vnady, budou vám jistě slušet i šaty střihu kratšího.

Takzvaným typem postavy „I“ se pyšní ženy, které mají štíhlé boky a také ramena. Vaší postavě budou slušet téměř jakékoliv večerní šaty a také můžete experimentovat ve výběru barevných kombinací. Velice slušivě vaši postavu zvýrazní pásky. Můžete si vybírat také z nejrůznějších délek šatů, ať už to jsou koktejlky, dlouhé šaty či šaty mini. Spodní díl šatů může být jak přiléhavý a zvýrazňující vaši postavu, tak také můžete zkusit střih balónový. Snažte se dobře vybrat večerní šaty a sladit je s výraznějšími doplňky, které dodají ten správný „nádech“ vaší postavě.

Posledním typem ženské postavy je „O“. Tento typ žen má největší obvod v pase, ruce jsou většinou užší a nohy hezky štíhlé. Večerní šaty vašich snů by měly umět podtrhnout vaši přirozenou krásu a ženskost. Měla byste volit z šatů, které nejsou příliš upnuté na tělo. Také se snažte zvýraznit dekolt. Velice slušivými se pro vás stanou šaty pod kolena nebo mírně pod kolena, ať si již budete vybírat šaty na denní nošení či večerní šaty. Působivé bude také sladit detaily, ať už boty či doplňky. Snažte se vypadat něžně.